Znane muzyczne rodziny

muzyczne rodziny

Branża muzyczna widziała przez lata wiele rodzinnych zespołów, z których niektóre wzniosły się na wyżyny światowej sławy, podczas gdy innym nigdy się to nie udało. Jest jednak kilka muzycznych rodzin, które przetrwały próbę czasu, stając się nazwiskami i ikonami swojego gatunku. Oto niektóre z najbardziej znanych muzycznych rodzin na świecie – od popu do rocka i wszystkiego pomiędzy.

The Kelly Family

Rodzina Kelly jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych muzycznych rodzin na świecie. Ta irlandzko-amerykańska grupa powstała w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych i składa się z dziewięciorga rodzeństwa. Ich styl muzyczny waha się od folk rocka po pop, a nawet gospel. Rodzina Kelly przez lata odniosła wiele sukcesów, a ich największe hity to „An Angel”, „I Can’t Help Myself” i „Fell In Love With an Alien”.

Kelly Family

The Jackson 5

The Jackson 5 byli ogromnie udanym rodzinnym zespołem Motown, składającym się z braci Jackie, Tito, Jermaine, Marlon i Michael. W latach 1969-1984 grupa wydała łącznie 11 albumów i sprzedała ponad 100 milionów płyt, co czyni ich jednym z najbardziej udanych aktów muzycznych wszech czasów. Ich największe hity to między innymi „I Want You Back”, „ABC” i „Rockin’ Robin”.

The Osmonds

The Osmonds to kolejna słynna muzyczna rodzina, której kariera obejmuje ponad cztery dekady. W 1962 roku grupa, w skład której wchodzą bracia Alan, Wayne, Merrill, Jay i Donny, wydała swój pierwszy singiel „One Bad Apple”. Od tego czasu wydali wiele albumów i singli, a ich największe hity to „Crazy Horses”, „Love Me For a Reason” i „Goin’ Crazy”.

The Bee Gees

The Bee Gees to kolejny legendarny rodzinny akt. Powstała w Australii w 1958 roku grupa składała się z braci Barry’ego, Maurice’a i Robina Gibbów. Trio stało się jednym z największych zespołów lat 70. i 80., a ich największe hity to „Stayin’ Alive”, „Night Fever” i „Tragedy”.

The Kings (Davies Brothers)

Bracia Davies to brytyjski zespół rockowy, w skład którego wchodzili Ray i Dave Davies. Grupa powstała w Londynie w 1964 roku i stała się jednym z najbardziej wpływowych i ikonicznych brytyjskich zespołów rockowych wszech czasów. Do ich największych hitów należą „You Really Got Me”, „All Day and All of the Night” i „Lola”.

Bracia Neville

The Neville Brothers to amerykańska grupa funkowa i R&B, w skład której wchodzą bracia Art, Aaron, Charles i Cyril. Grupa powstała w 1977 roku w Nowym Orleanie w stanie Luizjana i przeszła do historii jako jedna z najpopularniejszych grup lat 80. Do ich największych hitów należą „Yellow Moon”, „Fiyo on the Bayou” i „Tell It Like It Is”.

To tylko kilka z wielu słynnych muzycznych rodzin, które pozostawiły po sobie trwałe dziedzictwo w przemyśle muzycznym. Od popu do rocka i wszystkiego pomiędzy, te grupy pozostawiły trwały ślad w świecie muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *