Zabierz rodzinę w góry

góry - krajobraz w sudetach

Nic tak nie zbliża jak wspólne przeżycia, takie jak na przykład wspólny wyjazd w góry, podczas którego wraz ze swoją lepszą połową oraz dziećmi będziesz się cieszyć przyrodą naszego wspaniałego kraju. Mamy w końcu w Polsce bardzo wiele ciekawych gór, w których na pewno odnajdziesz miejsca magiczne.

Sudety świetne nie tylko na początek

Jeśli jesteś górołazem – amatorem, czyli wypady w góry to dla Ciebie rzadkość, możesz zakochać się w Sudetach. To piękne, stare góry, które imponują wielką ilością ciekawych form skalnych i cudowną przyrodą. Zdecydowanym plusem tej destynacji jest fakt, że większość Sudetów ma już za sobą problemy związane z masowym usychaniem drzew pod wpływem działalności kornika drukarza.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia mogą być na przykład Góry Stołowe i górujący nad ich terenem Szczeliniec Wielki. Opis wycieczki na Szczeliniec oraz okoliczne tereny możesz znaleźć tutaj, podobnie jak propozycje noclegów dla Ciebie i Twojej rodziny. Jeśli Góry Stołowe i Szczeliniec Wielki wydają Ci się zbyt nudne, możesz wybrać coś bardziej ambitnego. W Sudetach ciekawy jest na przykład rejon Masywu Śnieżnika, gdzie zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie znajdziemy wiele ciekawych, godnych odwiedzenia miejsc.

babia góra - diablak
Babia Góra – diablak

Babia Góra dla ambitniejszych

Inną opcją dla ambitniejszych turystów jest Babia Góra. Ten najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, górujący nad Zawoją – największą wsią w Polsce – jest jednym z bardziej zaskakujących szczytów do zdobycia. Pierwszym zdziwieniem dla osób zdobywających Babią Górę zwykle jest różnica temperaturowa między dolinami a szczytem, a drugim… że okolice szczytu rządzą się swoimi prawami. Zdarzyło mi się trafić na temperatury w okolicach zera stopni na szczycie i porywisty wiatr w dniu, w którym w dolinach mieliśmy 15 stopni ciepła i bezchmurne niebo. Jeśli potrzebujesz poradnika dotyczącego wycieczki na Babią Górę, mogę polecić wskazywany już wcześniej Informator Górski, który przygotował przewodnik ze wskazaniem jaki szlak na Babią Górę wybrać zależnie od poziomu zaawansowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *