O nas / Prywatność

Służba Rodzinie została zainicjowana jako polska gałąź FamilyLife Ministry mającą swoją siedzibę w Little Rock, w stanie Arkansas. Służba Rodzinie działa obecnie w ramach Fundacji Prodoteo a wcześniej w ramach Ruchu Chrześcijańskiego MT28 (znanego uprzednio jako  Ruchu Nowego Życia).

Koncentruje się na sprawach dotyczących małżeństwa i rodziny. Ludzie pragną, aby ich małżeństwa były szczęśliwe, często jednak nie wiedzą, jak mogą to osiągnąć. Celem Służby Rodzinie jest pomoc małżeństwom w osiągnięciu tych zamierzeń przez prezentację chrześcijańskiego nauczania na temat życia rodzinnego.
Główną formą pracy są konferencje dla małżeństw oraz dla rodziców. W prezentowanych wykładach przedstawiane są Boże zasady życia w małżeństwie i rodzinie, bogato ilustrowane życiowymi przykładami. Pierwsza konferencja dla małżeństw została zorganizowana jesienią 1993r. Od tego czasu odbyło się już ponad 200 takich konferencji na terenie całego naszego kraju, a także poza jego granicami.

Magdalena i Wiesław przygotowali też autorski program spotkań dla zakochanych p.t. “Zanim powiesz ja biorę Ciebie”. Cykl tych spotkań odbywa się corocznie w Warszawie przy parafii św. Jakuba. Uczestnicy oprócz słuchania wykładów “odrabiają” prace domowe zawarte w notatniku do kursu. Zajęcia zaczynają się zwykle w drugą środę października a kończą się przed Wielkanocą. Kurs ten spełnia wymagania formalne przygotowania do małżeństwa jako kurs dla narzeczonych (dla Warszawskiej diecezji).

Służba Rodzinie organizuje także “Wczasy z Biblią” dla rodzin. Oprócz dobrego wypoczynku uczestnicy mają okazję usłyszeć nauczanie Biblijne, wziąć udział w seminariach i grupach dyskusyjnych. Jest też okazja do wspólnej zabawy podczas “pogodnych wieczorów” i ognisk. W czasie gdy dorośli mają swoje zajęcia, dla dzieci zorganizowana jest opieka i nauczanie w klubikach biblijnych.

Służba Rodzinie pomaga organizować spotkania w małych grupach dyskusyjnych, które zostały nazwane spotkaniami Twórców Domowego Ogniska. Są to małe grupy dyskusyjne, w których spotykają się małżeństwa pragnące stale polepszać swoją więź. Dla tych grup przygotowane zostały materiały, które udostępniamy wszystkim chętnym.

Służba Rodzinie od samego początku prowadzona jest przez Magdalenę i Wiesława Grabowskich.
Są oni współautorami podręcznika do przedmiotu “Przygotowanie do życia w rodzinie” pt. “Zanim wybierzesz”, wykładowcami na konferencjach, rekolekcjach, kursach dla narzeczonych, a prywatnie rodzicami trzech dorosłych synów. Magdalena jest też autorką książek “Kobieta warta królestwa”, “Klucze do pokoju”, “Wielka wędrówka” i “Cudowna przemiana” oraz wykładowcą na konferencjach i spotkaniach dla kobiet. Wiesław zaś prowadzi spotkania i konferencje dla mężczyzn.