Twoja pomoc

Są różne sposoby, na jakie możesz włączyć się w działania Służby Rodzinie, jeśli tylko chcesz zrobić coś dla małżeństw w swojej okolicy, swoim mieście, Kościele czy wspólnocie. Przedstawiamy kilka takich możliwości. Jeśli któraś z tych propozycji Cię zainteresuje, skontaktuj się z nami w celu uzyskania dokładniejszych i konkretnych informacji.
» Pomoc MODLITEWNA
  • Możesz regularnie modlić się o naszą Służbę włączając w swoją modlitwę nasze prośby modlitewne.

» Pomoc ORGANIZACYJNA
  • Możesz zorganizować konferencję dla małżeństw lub rodziców w swoim mieście, kościele lub wspólnocie. Może w okolicy, w której mieszkasz nigdy jeszcze nie odbyła się taka konferencja, gdyż nie było osób gotowych, by zająć się jej przygotowaniem. Jeśli masz chęć podjąć się tego zadania, skontaktuj się z nami. Ustalimy możliwy termin, udzielimy Ci wszelkich niezbędnych wskazówek, koniecznej pomocy i będzimy pilotować Cię w trakcie przygotowań do konferencji.
  • Możesz włączyć się w organizację konferencji jako pomoc dla osób, które będą za nią odpowiedzialne na twoim terenie. Organizatorzy konferencji mają wiele odpowiedzialności i zadań do wykonania, począwszy od promocji konferencji po konkretne sprawy organizacyjno - techniczne związane z funkcjonowaniem zaplecza dla konferencji. Nie powinni oni ponosić sami całego ciężaru przygotowań i dlatego przyda się każda para rąk osób chętnych do pomocy. Z pewnością znajdzie się więc zadanie i dla Ciebie. Gdy zgłosisz się do nas, skontaktujemy Cię z odpowiednimi osobami.
  • Możesz zainicjować grupę Twórców Domowego Ogniska. Jeśli masz doświadczenie w prowadzeniu jakiejkolwiek grupy dyskusyjnej, zadanie to nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Nasze materiały zawierają szereg wskazówek i podpowiedzi przydatnych do zorganizowania i prowadzenia takiej grupy. Wystarczy więc, że sięgniesz po któryś z zeszytów dla Twórców Domowego Ogniska i zapoznasz się z jego treścią. Jednak nawet jeśli nigdy nie prowadziłeś żadnej grupy, a chcesz spróbować - nie wahaj się! A jeśli się jednak wahasz i nie masz odwagi to:
  • Możesz wziąć udział w szkoleniu dla prowadzących grupy Twórców Domowego Ogniska. Na takim szkoleniu dowiesz się jak zorganizować małżeńską grupę Twórców Domowego Ogniska i nabierzesz praktycznej umiejętności w jej prowadzeniu. Na koniec otrzymasz stosowny certyfikat.
  • Możesz zorganizować szkolenie dla prowadzących grupę Twórców Domowego Ogniska. Jeśli w swoim środowisku, kościele, wspólnocie, znasz osoby (najlepiej pary małżeńskie), które chciałyby zaangażować się w służbę dla małżeństw i poprowadzić grupy Twórców Domowego Ogniska, skontaktuj się z nami, a my jesteśmy gotowi zorganizować specjalnie dla Was szkolenie i przygotować Was do rozpoczęcia działań, którymi będziecie mogli wzbogacić Wasze środowisko.

» Pomoc FINANSOWA
Możesz wspomóc finansowo naszą działalność przesyłając darowizny na konto: 59 1020 1013 0000 0402 0002 1436 Ruch Chrześcijański Mt28 ul. Polnej Róży 1 C 02- 798 Warszawa Tytułem: "5003 - Służba Rodzinie"